مناطق گردشگری بالی

 

مناطق گردشگری جزیره بالی

جزیره بالی مملو از جاذبه های طبیعی و گردشگری است. در جزیره بالی می توان کیلومترها سواحل شنی، سواحل مرجانی، مزراع بی نظیر پله پله برنج در دامنه ها، آتشفشانهای فعال با شکوه، غارهای مرموز و جنگل های بارانی گرمسیری را مشاهده کرد. بالی نمایشگاهی از جانوران و حیات وحش است که می توان علت اصلی تاسیس پارک ملی بالی را در همین موضوع جستجو نمود. از فعالیت های محبوب در بالی می توان به: سیر وسیاحت در جنگل ها، کاوش در غارها، قایق رانی با قایقهای تفریحی، موج سواری و صد البته غواصی اشاره کرد.

آتشفشان کینتامانی در جزیره بالی

دریاچه ی بسیار زیبای باتور و آتشفشان کینتامانی در روستای کینتامانی واقع می باشند . ناگفته نماند  که این آتشفشان هنوز فعال بوده و بومیان این منطقه از گدازه ها و سنگ های سرد شده این آتشفشان برای ساخت منازل خود استفاده می کنند. فاصله تا این نقطه از کوتا تقریباً یک ساعت بوده و صرف نهار در رستوران کنار دریاچه و با منظره قله آتشفشان کینتامانی بسیار مسرت بخش است. از دیگر دیدنی های این منطقه غار خفاش ها می باشد که دیدار از آن برای مسافران تور بالی نیز خالی از لطف نخواهد بود.

آتشفشان بالی | تور بالی | بالی | جزیره بالی

پارک آبی واتربوم در جزیره بالی

در این مجموعه بی نظیر که شعبه ای از پارک های زنجیره ای و بین المللی واتربوم می باشد استخرهای بزرگ و کوچک، چندین نوع سرسره آبی، استخر و بازی های مخصوص بچه ها، زمین بازی (پینگ پونگ، فوتبال دستی) و رستوران های مختلف وجود دارد که می شود با آرامش کامل از آن ها استفاده کرد. مجموعه واتربوم  بالی از ۹ صبح تا ۸ شب باز و بلیط ورودی برای هر نفر به مدت یک روز کامل ۲۳ دلار است. البته می توان بلیت دو یا سه روزه خرید که قیمت آن کمی ارزانتر خواهد بود. بعد از خرید بلیت یک اکانت برای شما باز خواهد شد و از آنجا که حمل پول به محوطه ممنوع می باشد، می توانید مبلغی را برای خرید خوراکی یا استفاده از برخی بازی های پولی به شکل سپرده در حساب خود قرار دهید. برای استفاده از سرسره های آبی، استخر و هیچ مبلغی دریافت نمی شود و تیوپ (برای استفاده در سرسره های آبی) به وفور در محوطه موجود است. فقط باید دقت کرد که برای استفاده از سرسره، تیوپ همرنگ خودش را برداشت. تفریحات این مجموعه آنقدر زیاد ، متنوع و هیجان انگیز است که می توانید یک روز کامل را در آن بگذراند.

پارک آبی بالی | تور بالی | آکوا پارک در بالی | سرسره آبی بالی

 

کلبه بهشت پنهان در جزیره بالی

کلبه بهشت پنهان (hidden paradise cottages) تفریحگاهی در Amed (شهرستانی در شرق بالی در اندونزی) است. در اینجا می توانید به استقبال کوه بزرگ آتشفشان بالی و اقیانوس آبی بروید، به تماشای ساحل مرجانی و آبشارهای این تفریحگاه بنشینید و از دیدن باغ پر از گل درختان خرما و شنا در استخر لذت ببرید. این مجموعه شامل : رستوران های کنار ساحل – استخر و هتل در میان باغی سرسبز و زیبا همراه با مجسمه های سنتی بالیایی است . غواصی با استفاده از لوله و ماسک (SNORKELING)  را در حالی تجربه کنید که به راحتی می توانید انواع ماهی های رنگارنگ را در جلوی چشمان خود ببینید. سازمان گردشگری اندونزی جایزه اول بهترین باغ در میان هتل را به کلبه بهشت پنهان در بالی اعطا کرده .

کلبه بهشت پنهان جزیره بالی | بهشت پنهان | تور بالی | بالی

 

معبد لوط (Tanah Lot) در جزیره بالی

 Tanah Lot تشکیل شده از یک سنگ خاموش در جزیره بالی در کشور اندونزی است. این محل به نام معبد لوط معروف است که گردشگران  و مخصوصاً عکاسان زیادی را به سمت خود می کشاند.  Tanah Lot به زبان بالیایی یعنی سرزمین، هر روز این تخت سنگ نشسته در ساحل بر اثر جزر و مد به درون اقیانوس می رود و دوباره در ساحل اقیانوس پدیدار می شود ، که گردشگران در صورتی که آب اقیانوس پایین باشد می توانند به درون این معبد هم بروند . کشیش Nirartha در قرن پانزدهم  هنگام سفر خود، این تخته سنگ را دیده است و مکان مناسبی برای استراحت یافته و شب را در آنجا سپری کرده . و بعد آنجا را محل مقدسی برای پرستش خدای دریا در جزیره بالی دانست. این معبد یکی از معابد هفت دریا در اطراف سواحل بالی است، و هر یک از معابد هفت دریا بعد از تأسیس شدن در امتداد سواحل جنوب غربی قرار دارند. بالیایی ها معتقد هستند که مار دریا ، مار غول پیکری است که نگهبان معبد است و روح های خبیث و مزاحم را دور می کند.

معبد لوط بالی | معبد LOT بالی | تور بالی | بالی

 

پارک جنگلی میمون ها  درجزیره بالی

پارک جنگلی بالی در شهر Ubud در جزیره بالی قرار دارد. این پارک در بنیاد گردشگری جهانی به رسمیت شناخته شده است و هدف اصلی مسئولین پارک آموزش به عموم مردم برای حفظ طبیعت و جنگل ها و حیواناتی (مخصوصا میمون ها) است که در این محیط ها زندگی می کنند . میمون هایی که در این جنگل حفاظت می شوند به Macaques دراز دم معروف هستند. که نام علمی آن Macaca fascicuiaris است .Macaques  در سراسر جنوب شرقی آسیا زندگی می کنند و به وفور یافت می شوند. در حال حاضر حدود ۳۴۰ عدد Macaques دراز دم در این جنگل زندگی می کنند. البته از نوع Macaques ، کوتاه دم آن هم یافت می شوند که بسیار شبیه انسان است و بر خلاف دراز دم ها که فقط در جنگل ها زندگی می کنند ، کوتاه دم ها در روستاها و مزارع برنج هم یافت می شوند. اصولا در جزیره بالی میمون ها حیوانات مقدسی هستند و این جنگل هم به نوعی یک جنگل مقدس به شمار می آید. در این جنگل حدود پانصد میمون از انواع مختلف که در معرض خطر انقراض قرار گرفته اند نگه داری می شوند. برای گردشگرانی که با خردسالان خود به تور بالی آمده اند بازدید از این جنگل خالی از لطف نیست. البته ناگفته نماند، به هنگام بازدید از جنگل میمون ها مواظب کلاه، عینک و حتی کوله پشتی خود باشید. میمون ها علاقه وافری به قاپیدن این اشیاء داشته و در صورت از دست دادن هر یک از این اشیاء بدست آوردن دوباره ی آن بعید به نظر می رسد .

پارک جنگلی میمون ها جزیره بالی | پارک جنگلی بالی | تور بالی | بالی

 

پارک فیل ها در جزیره بالی

پارک فیل ها (Elephant Safari Park) توسط وزیر گردشگری اندونزی در سال ۲۰۰۰ در جزیره بالی افتتاح گردید و عضو رسمی انجمن جهانی باغ وحش میباشد که  مطابق با استانداردهای بین المللی برای مراقبت از حیوانات است. این پارک در زمینی به مساحت ۲ هکتار هر ساله گردشگران زیادی را به سمت خود می کشاند. پارک فیل ها به عنوان بهترین پارک جهانی فیل ها شناخته شده است. شما می توانید در این پارک تجربه جدیدی را با فیل ها داشته باشید. به آن ها غذا دهید، از نزدیک آن ها را لمس کنید ، با فیل ها عکس بگیرید و بالاخره فیل سواری کنید هم درخشکی و هم در دریاچه. مسافرانی که تور بالی میروند می توانند هر روز از ساعت ۸ صبح تا ۶ بعد از این پارک بازدید نمایند .

پارک فیل ها بالی | تور بالی | پارک فیل ها جزیره بالی| بالی

 

بانجی جامپینگ در جزیره بالی

از تفریح هایی که در بالی می توان انجام داد، بانجی جامپینگ است. جزیره زیبای بالی دو مجموعه بانجی جامپینگ دارد که هر دو با استانداردهای جهانی و رعایت کلیه موارد ایمنی فعالیت می نمایند. منظره ای که در راه (از بالای سکو تا سطح آب است ) می بینید بسیار زیبا و رویایی است و جالب تر اینکه احتمالا تماس کوتاهی هم با آب در انتهای مسیر خواهید داشت تا تجربه برخورد با زمین را هم داشته باشید. هنگام پرش شما  عکس و فیلم تهیه شده و در خاتمه  یک لوح DVD به همراه یک تی شرت با نشان بانجی جامپ هدیه می گیرید. درضمن مراقبان و استادان پرش (Jumpmaster) نیوزلندی بوده و استاندارد ایمنی تجهیزاتشان هم از همان نیوزلند اخذ شده است. قبل از پرش به شما بیمه نامه آن و بعد از آن هم گواهینامه شجاعت را خواهند داد. همچنین ویدئوی عملیات شما از زمان وزن کشی تا دریافت گواهینامه شجاعت قابل خریداری بوده و تی شرت ، تاپ و کلاه بانجی جامپ با رنگ های انتخابی را نیز می توانید خریداری کنید.

بانجی جامپینگ در جزیره بالی | تور بالی | بالی | جزیره بالی

 

دنیای زیر آب در بالی

قرار گرفتن بالی در میانه گستره نامحدود دو اقیانوس هند و آرام که بیش از 35 درصد از کل مناطق مرجانی جهان را در خود پوشش داده اند باعث ایجاد یکی از زیبا ترین و پر طرفدارترین نقاط غواصی جهان در این جزیره گردیده است.وجود انواع بیشماری از ماهیان رنگارنگ، دنیای مهیج و شگفت انگیز زیر آب ، هر غواص و یا مشتاق غواصی را به خود فرا می خواند.

غواصی در بالی | جزیره بالی | تور بالی | بالی

 

قایق سواری در تنداب

قایق سواری در تنداب از معروف ترین سرگرمی هایی است که در بالی وجود دارد. در رفتینگ شما سوار بر قایق های مخصوص شده ،از میان جنگل ها، کوهها، دشتها، مزارع، روستا ها و ... گذر کرده وبه تماشای مناظری می نشینید که با هیچ وسیله دیگری میسرنمی باشد.

رافتینگ بالی | قایق سواری در بالی | تور بالی | جزیره بالی

 

ماساژ و ماهی درمانی در بالی

فیش اسپا یا دکتر ماهی یکی از تراپی های بی نظیر است که شما می توانید در بالی تجربه کنید. روش درمان به این صورت است که پاهای فرد داخل حوضچه آب گرم قرار می گیرد که داخل آن ماهی هایی به طول 3تا 4 سانتی متر و بدون دندان قرار دارد. این ماهی ها به پوست فرد حمله می کنند و شروع به مکیدن پوست می کنند و لایه رویی را می خورند. این کار باعث از بین رفتن سلول های مرده پوست می شود. آب حوضچه بعد از هر بار استفاده تصفیه می شود تا میکروب ها به نفر بعدی انتقال پیدا نکند. فیش اسپاهای بسیار متعددی در تمامی بازارها و مراکز توریستی بالی وجود دارد.

ماهی درمانی در بالی | ماساژ با ماهی | فیش اسپا | جزیره بالی