معابد کوالالامپور

>> معابد کوالالامپور :

>> ما به عزیزانی که تور کوالالامپور و سفر به مالزی را انتخاب میکنند  دیدن از این معابد را پیشنهاد میکنیم <<

>> معبد بهشت و جهنم چینی ها کوآلالامپور:

Hell and Heaven Chin Swee Temple Kuala Lumpur

 معبد بهشت و جهنم کوالالامپور و یا معبد چین سو یک معبد بزرگ بر روی کوه با یک مجسمه بودای بزرگ از مهمترین جاذبه های مالزی است. در قسمت پشت آن بهشت و جهنم را با مجسمه هایی بسیار زیبا به تصویر کشیدند و اسم گناهان مخصوص هر عذاب هم در کنار آن نوشته شده است. شستن و غسل های تطهیر و سجده های عجیب و نیز پیشکش کردن های از گل و میوه تا پول و شمع و عود، در سراسر این معبد وجود دارد. تمامی افراد از کوچک و بزرگ در مقابل این خدایان سنگی احترام می گذارند.

معابد کوالالامپور|  معبد بهشت و جهنم کوآلالامپور |کشور مالزی|

این معبد از جاذبه های گردشگری تور کوالالامپور است به عنوان یکی از عبادتگاه های چینی ها مطرح است و به دلیل نقاشی ها و مجسمه های خاص به به بهشت و جهنم چینی ها مشهور شده است. این معابد پر از زوج های جوانی است که برای آغاز زندگی مشترک به آنجا رجوع کرده اند و یکی از دیدنیهای کوآلالامپور مالزی میباشد.

معابد کوالالامپور|  معبد بهشت و جهنم کوآلالامپور |کشور مالزی|

 

>> معبد تین هو کوالالامپور :

این معبد چینی شگفت انگیز در بالای تپه کوچکی قرار دارد و دارای تالار هایی چند منظوره با سقف طلایی و ردیف هایی از فانوس های آویخته  می باشد. در درون این تالار های سه مسجد عالی از خدایان قرار گرفته که شامل مجسمه الهه ثین هو می باشد . معماری تزئین یافته و صحنه های اطراف آن فضایی آرام به معبد می بخشد .   
در داخل معبد تین هو کوالالامپور بر روی زمین ، مجسمه 12 حیوان مربوط به تقویم چینی وجود دارد . در محوطه داخل زیر زمین ، مغازه ها  شمار وسیعی از اقلام گوناگون مانند کنده کاری هایی چوبی و یا دیگر وسائل تزئین یافته را بفروش می رسانند. بسیاری از چینی ها این محل را برای مراسم عروسی خود برگزینند . همچنین زائران و بازدید کنندگان می توانند برای آگاهی از طالع خود از طالع بینانی که در معبد تین هو کوالالامپور این خدمات را انجام می دهند ، بهره بگیرند .معبد" تین هو "، بزرگ ترین معبد چینی های مالزی است. معبد بزرگ و زیبایی که در کوالالامپور قرار دارد و بهترین وقت برای بازدید ازآن، زمان سال نوی چینی هاست که همه جا با مجسمه های زیبایی تزیین شده و فانوس های قرمز رنگ چینی، محوطه معبد رو پوشانده است. شب سال نوی چینی، مراسم بسیار زیبا و متنوعی در معبد برگزار می شود که با آتش بازی آخر شب به پایان می رسد.
داخل معبد سه مجسمه بزرگ با سه خدای اصلی رو به روی در ورودی قرار دارد که اولی  خدای ثروت دومی خدای قدرت و سومی خدای سلامت. پایین پای خداهای اصلی، مجسمه های دیگری هم هست . سکوهای کوچکی رو به روی هر خدا قرار داره که مردم به نوبت روی آنها زانو می زنن و در حالی که چهار  عود در دستشان ، دعا می کنن و در میانه دعا و انتهای آن چند بار عودها را آرام تکان می دهند .

معابد کوالالامپور|  معبد بهشت و جهنم کوآلالامپور |کشور مالزی|معبد تین هو کوالالامپور |

 

>> امیدواریم از این مطلب لذت برده باشید.

در صورت نیاز به هر گونه راهنمایی در خصوص سفر به کشور مالزی  و تور کوالالامپور با ما تماس بگیرید.