حمل و نقل در کوالالامپور

 >> سفر و وسایل حمل و نقل در کوالالامپور :

مالزی یکی از بهترین شبکه های حمل و نقل آسیا را داراست که وسایل حمل و نقل زمینی و هوایی فراوان و مناسبی دارد. به علاوه هم در داخل شهر کوالالامپور و هم بین کشور مالزی و کشورهای همسایه جاده های سریع السیری تعبیه شده اند که نواحی مختلف را به هم متصل می کنند.

فرودگاه بین المللی کوالالامپور، مرکز هوایی این شهر می باشد که از سراسر جهان هواپیماهای بسیاری به آن پرواز می کنند. همچنین سیستم حمل و نقل عمومی که از این فرودگاه به مرکز شهر حرکت می کنند نیز فوق العاده هستند. به علاوه حمل و نقل با اتوبوس و قطار از پایتخت به هر نقطه ی دیگر مالزی بسیار ارزان است. در کوالالامپور  می توان ماشین های کرایه ای را بصورت آن لاین در خواست کرده و در فرودگاه آنها را تحویل گرفت.

حمل و نقل در کوالالامپور|کشور مالزی|

 >> سفر با تاکسی :

حمل و نقل با تاکسی در شهر کوالالامپور ارزان، سریع و قابل اطمینان تر است. به علاوه تاکسی ها در تمام ساعات شبانه روز در دسترس هستند. هرچند مسیر طی شده با کیلومتر شمار اندازه گیری می شود، اما بسیاری از رانندگان ترجیح می دهند در ساعات شلوغی کیلومتر شمار خود را خاموش کنند! اگر احساس می کنید در حق شما اجحاف می شود، یک تاکسی دیگر را امتحان کنید و در همان ابتدا در مورد هزینه صحبت کنید. رانندگان این منطقه عموما هرجا که احساس کنند مناسب است ماشین را متوقف خواهند کرد پس انتظار نداشته باشید مانند سایر شهرها دقیقا در محل مورد نظر شما توقف کنند!

>> سفر با اتوبوس و کالسکه :

به راحتی می توان از هر نقطه ای از کشور مالزی و نیز از شهرهای تایلند و سنگاپور به کوالالامپور دسترسی داشت. اتوبوس های این شهر بطور منظم به ایستگاه اصلی اتوبوس Puduraya رفت و آمد می کنند. این ایستگاه در مجاورت محله ی چینی ها واقع شده است. مرکز تویستی مالزی که در Jalan Ampang در مرکز شهر واقع شده، بهترین ایستگاه اتوبوس شهر است که اکثرا پذیرای مسافرانی از سنگاپور است. سفر به اطراف کوالالامپور با اتوبوس ارزانتر و آسان تر است. این اتوبوس ها سیستم تهویه هوا نیز دارند که در ساعات شلوغی بسیار ضروری است.

>> ماشین های کرایه ای :

تمام شرکت های ماشین کرایه ای در فرودگاه بین المللی کوالالامپور معرفی شده اند اما می توانید ماشین ها را بصورت آن لاین نیز رزرو کنید. کوالالامپور شبکه ی جاده و بزرگراه فوق العاده ای دارد که از سنگاپور در جنوب شروع شده و پس از عبور از مرکز شهر، به مرز تایلند در شمال ختم می شود. برای خروج از فرودگاه باید از مسیر سریع السیر مرکزی شمال – جنوب استفاده کنید که شما را مستقیما به مرکز شهر می رساند.

>> سفرهای هوایی :

کوالالامپور 2 فرودگاه دارد: فرودگاه بین المللی کوالالامپور (KLIA) و فرودگاه کوچکتر و داخلی سلطان ابد العزیز شاه (که قبلا فرودگاه بین المللی Subang بود). فرودگاه بین المللی کوالالامپور در جنوب کوالالامپور و در نزدیکی مسیر مسابقه ی Sepang واقع شده است. این فرودگاه نه تنها پروازهای خارجی از سراسر دنیا، بلکه پروازهای داخلی از شهرهای دیگر مالزی را نیز پوشش می دهد. ترمینال جدیدی که با نام Low Cost Carrier LCC در این فرودگاه افتتاح شده، پروازهای ارزان قیمت به مقصد سایر شهرهای آسیایی را ترتیب می دهد. این ترمینال در گذشته ایرآسیا نامیده می شد.

در فرودگاه سلطان ابد العزیز شاه (SZB) که غالبا فرودگاه Subang نامیده می شود، شرکت های Berjaya Air و Firefly مسئول اجرای پروازهای داخلی می باشند. فرودگاه سلطان ابد العزیز قبل از تاسیس فرودگاه بین المللی، برترین فرودگاه کوالالامپور بود. هرچند امکانات این فرودگاه محدود می باشد اما وسایل حمل و نقل زمینی مانند تاکسی و اتوبوس همواره برای انتقال مسافرین به مرکز شهر در دسترس هستند. برای حرکت از فرودگاه بین المللی کوالالامپور به مرکز شهر می توانید از قطارهای سریع السیر، تاکسی و ماشین های کرایه ای که از شاهراه ها حرکت می کنند، استفاده کنید. راحت ترین و سریع ترین راه از طریق راه آهن سریع السیر کوالالامپور می باشد که هر 15 دقیقه یک بار به سوی ایستگاه مرکزی حرکت می کند. تاکسی های این ناحیه شما را مستقیم به هتل منتقل می کنند. اما ترمینال LCCT فقط تاکسی واتوبوس ارائه می دهد.

حمل و نقل در کوالالامپور|کشور مالزی| حمل و نقل در کوالالامپور|

>> امیدواریم از این مطلب لذت برده باشید.

در صورت نیاز به هر گونه راهنمایی در خصوص سفر به کشور مالزی، و تور کوالالامپور با ما تماس بگیرید.