تنوع غذا در مالزی

>> غذا در مالزي :

در مالزي انواع غذاها از سرتاسر جهان با قيمت هاي بسيار مناسب پیدا مي شود.  غذاهاي حلال در هر جايي از كشور رايج است. در مالزی فرهنگ ها به بهترين شكل با يكديگر تركيب شده اند و اين تركيبات بي نظير مالزي را به بهشت غذاهاي آسيايي تبديل كرده است.  غذاهاي شرقي و غربي نيز در شهرهاي بزرگ يافت مي شود.  مالزي محل تلاقي  فرهنگ هاي غرب و شرق است كه باعث ايجاد بيشترين تنوع در پخت غذا با تركيب غذاهاي مختلف مي شود غذاهاي مالايي با شكل و طعم هاي متنوع و وجود انواع غذاها، تعداد سرآشپزهاي حرفه اي و آماتور تركيب انواع طعم ها شور، تند، شيرين نشان دهنده تعداد نامحدودي از مزه هاي متفاوت است. تنوع غذا در مالزی نشان دهنده سهولت دسترسی به مواد اوليه تازه و گوناگوني فرهنگ و سنن حاکم در مالزی است.

يكي از بهترين تجربيات براي تازه واردين و توريست های تور مالزی  ديدن مغازه هاي خواربار فروشي محلي ( و يا pasar malam )، است. ديدن انواع ميوه ها و سبزيجات و غذاهاي دريايي متنوع كه برخي از آنها را هرگز در كشور خود نديده و يا نچشيده اند تعجب آور نيست. برخي از رستوران هاي غذاهاي دريايي در مالزي براي دسترسي به مواد اوليه تازه جانوران را به صورت زنده نگه داري مي كنند و بنا به درخواست مشتري آن را طبخ مي كنند. آشپزان مالايي شناخت كاملي از طمع ها و تركيب آنها دارند. رستورانهاي درجه يك مالايي معمولاً مشتريان زيادي را جذب مي كنند و ديگر رستوران ها تنها مدت كوتاهي مي توانند به فعاليت خود ادامه دهند.  

آشپزان مالايي، چيني و هندي ارائه دهنده غذاهاي سنتي با طعم هاي بي نظير هستند. با وجود تفاوت در فرهنگ، وجوه مشترك و شباهت زيادي در غذاهاي مرسوم آنها ديده مي شود. بخاطر تنوع منطقه اي در سراسر كشور، تنوع غذايي زيادي نيز ديده مي شد و اين امري طبيعي است كه مردم از سراسر كشور براي خوردن يك نوع غذا و يا ديدن يك رستوران خاص مسافتي طولاني را بپيمايند.

بخش هاي مختلف كشور مالزي غذاهاي سنتي منحصر به خود را دارند  مثلاً در تايلند Thai غذاها تحت تأثير غذاهاي هندي با مواد اوله اي مثل نارگيل، سبزيجات و البته فلفل طبخ مي شود.

برخي از غذاهاي مالايي سنتي عبارتند از: Satay گوشت مرغ، گوشت بره، گوشت گوساله كه به سيخ كشيده شده و بر روي زغال هاي داغ پخته شده و در داخل سس بادام زميني شيرين فرو رفته است، يا Rendang كه تكه اي گوشت گوساله كه همراه برنج  سرو مي شود، Nasi lemak برنج بخار پز شده با شيره نارگيل به همراه ماهي كولي و يك تخم مرغ آب پز و سس شيريني كه ais kacang ناميده مي شود كه اين غذا به ABC شهرت دارد.

غذاهاي چيني مثل Cantonese و غذاهايي از بخش هاي Szchuan و Shanghai و ديگر مناطق چين، در مالزي بسيار طرفدار دارد. بسياري از افراد مقيم در مالزي در روز هاي شنبه از خوردن غذايي مثل dim sum ، brunch كه به سهولت در همه جايافت مي شود لذت مي برند و يا ترجيح مي دهند يك كاسه  char kuay teow (رشته پهن) سفارش دهند و يا خرچنگ خوابيده در فلفل سياه را امتحان كنند. در رستوران ها ، كافي شاپ ها و در كنار خيابان سه نوع از غذاهاي هندي (شمالي ، جنوبي و مسلمان)  به نام هاي roti canai  ،  the terik و غذاهاي تند و شيرين roja يافت مي شود كه از غذاهاي سنتي و مرسوم كشور هند است. در مناطقي مثل كوالالامپور و پيننگ كه تعداد زيادي افراد خارجي در آن سكونت دارند تعداد زيادي رستوران هاي بين المللي با منويي از غذاهاي گوناگون از سراسر دنيا يافت مي شود.

اگر در خيابان Changkat Bukit Bintang  كوالالامپور قدم بزنيد با انواع رستوران هاي برزيلي ، فرانسوي ، ايتاليايي ، آلماني و ديگر رستوران هاي بين المللي روبرو مي شويد مهم نيست شما چه سليقه اي در نوع غذاداريد مهم اين است كه در مالزي مطابق با ذائقه ي شما غذاهاي متنوع يافت مي شود.

در مالزي جاذبه هاي گوناگوني وجود دارد كه يكي از آنها غذاهاي متنوع و زيباي مالزي است که با رفتن به تور مالزی میتوانید از بهترین آنها استفاده کنید.

تنوع غذا در مالزی| پيننگ | تور مالزی| کوالالامپور| مالزی|

 

>> امیدواریم از این مطلب لذت برده باشید.

در صورت نیاز به هر گونه راهنمایی در خصوص سفر به کشور مالزی  و تور مالزی با ما تماس بگیرید.