جاذبه های گردشگری مالزی

>> جاذبه های گردشگری مالزی:

مالزی یکی از مدرن ‌ترین کشورهای آسیای جنوب شرقی است و تنوع فرهنگی زیادی دارد. پایتخت مالزی نیز  کوالالامپور است.شهر زیبای کوالالامپور در ساحل غربی شبه جزیره مالزی واقع شده است. این شهر تلفیقی از فرهنگ و سنت قدیمی و بافت مدرن شهری است و بیش از ۴۰ خط هوایی و همچنین بندری نیز به نام Klong در فاصله ۴۱ کیلومتر مرکز شهر مالزی  دارد. این شهر، سرویس حمل و نقل داخل و بیرون شهری خوبی دارد و می توان از انواع وسایل نقلیه همچون مترو، اتوبوس، قطار یا تاکسی استفاده کرد.این جاذبه گردشگری آسیایی در فاصله ۳۵ کیلومتری از دریا قرار دارد و فرهنگ آن ترکیبی از سه فرهنگ اصلی مالایی، چینی و هندی است. در کوالالامپور، در کنار ساختمان هایی با قدمت صدساله می توانید آسمان خراش های مدرن را نیز ببینید. به همین دلیل، گردشگرانی که به تور مالزی مسافرت می کنند، مایلند دوباره به آن سفر کنند.آب و هوای کوالالامپور گرمسیری است. هوای گرم این شهر با باران های سنگین همراه است و دمای هوا گاهی به بیش از ۳۵ درجه می رسد.

 

>> غارهای Batu کوالالامپور:

غارهای Batu کوالالامپور، سه غار بزرگ در کنار چندین غار کوچک و بزرگی است که بر فراز تپه های آهکی که در یازده کیلومتری شمال کوالالامپور قرار دارند واقع شده است. این عبادتگاه صد ساله یکی از نقاط پربازدید کوالالامپور محسوب می شود، بت ها و پیکره های بسیاری درون غارهای اصلی و اطراف آن چیده شده است با توجه به دیوارنگاره های آهکی این غارها، قدمت آن در حدود 400 میلیون سال تخمین زده می شود. این غارها یکی از مهمترین معابد هندوها به حساب می اید.

غارهای باتو کوالالامپور نقطه کانونی جشن تایپوسام است که همه ساله توسط هندوها برگزار می شود و هزاران طرفدار و گردشگر را به این نقطه جذب می کند. این مراسم که معمولا در اواخر ژانویه برگزار می شود با گردهمایی علاقه مندان تور کوالالامپور قبل از غروب آفتاب روز قبل از جشن تایپوسام و از معبد سری ماریامان (Sri Marimman) در مرکز شهر کوالالامپور آغاز می شود. سیل مردم در ساعت های ابتدایی روز بعد به غارهای باتو می رسد. مراسم اصلی در این محل آغاز می شود و تا لحظات پایانی روز ادامه پیدا می کند. در سال های گذشته این مراسم با جذب بیش از یک میلیون بازدید کننده، یکی از بزرگترین گردهمایی های سالانه­ی جهان است.

جاذبه های گردشگری مالزی| کوالالامپور| غارهای باتو|

 

>> خانه های قدیمی Badan Warisan و Rumah Penghulu کوالالامپور :

خانه های قدیمی Badan Warisan و Rumah Penghulu کوالالامپور یکی از جاذبه های گردشگری مالزی است که در واقع مجموعه ای از خانه های سنتی چوبی مالزیایی است که در عمق جنگل های انبوه Perak پیدا شده بودند. این مجموعه را با تلاش بسیار زیاد به صورت کاملا سالم پیاده کردند و دوباره در کوالالامپور به زیبایی هرچه تمامتر سرهم کرده اند. Badan Warisan یک موسسه شخصی است و هزینه ای در قبال معرفی خانه ها از شما دریافت نمی کند، اما هدایای شما را می پذیرند. حداقل یک ساعت و نیم برای بازدید از این خانه به خودتان زمان بدهید.

جاذبه های گردشگری مالزی| کوالالامپور| غارهای باتو|

>> برج های دوقلوی پتروناس کوالالامپور :

برج های دوقلوی پتروناس کوالالامپور در سال 1996 به بهره برداری رسیدند. برج های دوقلوی پتروناس در 88 طبقه با نمای استیل و شیشه می باشند. طرح اولیه این برج ها توسط نخست وزیر Tun Mahathir Mohammad پیشنهاد شد. وی قصد داشت با ساخت این مجموعه پیشرفت و جسارت ملی کشورش را در عرصه بین المللی به نمایش بگذارد و این برج ها را به نمادی جهانی برای کوالالامپور تبدیل کند.

پل آسمان، که در مراحل پایانی ساخت این برج ها به آنها اضافه شد بلندترین پل دو طبقه جهان به شمار می آید و همچنین فرم M مانندی به این مجموعه بخشیده که الهام بخش کلمه مالزی می باشد . تعداد بلیط هایی که هر روزه برای بازدید از این مجموعه در دسترس گردشگران تور کوالالامپور قرار می گیرد محدود است و به کسانی که زودتر در محل حضور پیدا کنند داده می شود.

جاذبه های گردشگری مالزی| کوالالامپور| غارهای باتو|

 

>> امیدواریم از این مطلب لذت برده باشید.

در صورت نیاز به هر گونه راهنمایی در خصوص سفر به کشور مالزی، و تور کوالالامپور با ما تماس بگیرید.